Istog dana, nakon uspešnog sletanja lendera Čang’e-4, u 14:22 h po univerzalnom vremenu (UTC) na lenderu se spustila rampa i rover Jutu 2 (Yutu) je izašao na površinu Meseca.
Pred roverom Jutu 2 i lenderom Čang’e-4 nalaze se zanimljivi zadaci. Mesto na koje je lender sleteo je dosta specifično. U topografiji “naše” strane Meseca dominiraju veliki baseni koji su ispunjeni bazaltnim stenama nastalim hlađenjem lave. Ovaj proces “izravnao” je površinu tako da su krateri male i srednje veličine gotovo nestali. Međutim, udaljena strana Meseca je nešto drugačija.
Osim što zbunjuje naučnike manjim prisustvom kalijuma i fosfora, druga strana Meseca, za razliku od “naše”, nije bila potpuno prekrivena tokovima lave. Zbog toga na toj strani ima više kratera malih i srednjih dimenzija i površina deluje neravnija. Jedina oblast koja se ne uklapa u tipičan izgled “udaljene” strane je oblast Južnog pola – Atiken basena, tj. oblast u kojoj se nalazi krater Fon Karman (Von Kármán), mesto gde je sleteo Čang’e-4.
Ovaj basen je, kao i “naša” strana Meseca, prekriven glatkim slojem ohlađene lave. Južni pol – Atiken basen ima prečnik od oko 2200 km i predstavlja najveću vidljivu strukturu na površini Meseca. Reč je o ogromnom udarnom krateru za koji se smatra da je nastao kad je telo koje se sudarilo sa Mesecom probilo njegovu koru!
Ova oblast spada u red najstarijih oblasti na Mesecu, a istovremeno je i oblast koju najlošije razumemo. Istraživanje lendera Čang’e-4 omogućiće bolje razumevanje ove interesantne oblasti i formiranje Meseca.